On-line Tahakkuk Sistemi

Günümüzün internet altyapısı mobil uygulamaları için yeterli seviyeye ulaşmış ve gün geçtikçe daha sağlıklı bir altyapıya kavuşmaktadır.

Geliştirilecek olan Yeni Nesil Abone Yönetim Sistemi için On-line tahakkuk sistemini kesinlikle olması gereken bir uygulama olarak düşünülmüş ve geliştirilen uygulamaya dahil edilmiştir.

GPS ve GPRS teknolojisini kullanan mobil cihazlar veriyi merkeze on-line iletebildikleri gibi konum bilgisinide on-line aktarabilmektedir.

Sayaç okuma hizmetlerinde bu teknoloji kullanılması halinde sarfiyatı okunan sayaç verisi mobil cihaza aktarıldığı anda merkez sunuculara bu veri iletilecek, merkeze ulaşan veri anında aboneye tahakkuk oluşturacaktır.

Bu teknoloji sayesinde, bütün birimler kontrollü çalıştığından en güncel veriler ile kullanıcı hatası oluşmadan, ilave data aktarımı yapılmadan on-line tahakkuk yapılmış olacaktır.

Oluşturulan tahakkukun durum kodlarına göre sistem farklı türden işemirlerini tetikleyerek, insan faktörü olmaksızın iş organizasyonunu yapabilecektir.

Sistem üzerinde müşteri talebi ile yapılacak (grup değişikliği, ev/işyeri değişikliği, eski dönem fatura itirazı gibi..) değişiklikler için müşteriler bekletilmeyerek müşteri memnuniyeti için en hızlı ve güvenli etkileşim sağlanmış olacaktır.